Galeria - Umowa na opracowania projektowe dla dwóch odcinków S11 w Wielkopolsce podpisana

Opublikowano: 17 Stycznia 2018

17 stycznia 2018 r. w oddziale GDDKiA w Poznaniu zostały podpisane umowy na opracowania projektowe dla dwóch odcinków drogi ekspresowej S11 w województwie wielkopolskim:

  • Ujście – Oborniki o długości 49 km,
  • Kórnik – Ostrów Wielkopolski o długości 96 km.

– Rząd zapewnił finansowanie dla przygotowań do budowy drogi ekspresowej S11. To jeden ze szlaków komunikacyjnych na osi północ-południe, jesteśmy przekonani, że ta droga jest potrzebna. Żałujemy, że przez wiele lat przygotowania do tej budowy nie mogły się rozpocząć z powodu braku gwarancji ich finansowania, ale dzisiaj nadrabiamy narosłe w poprzednich latach zaległości. Życzę wykonawcom powodzenia – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Dokumentację dla odcinka S11 Ujście – Oborniki za 6,99 mln zł wykona firma TRAKT Sp. z o. o. Dokumentację dla odcinka S11 Kórnik – Ostrów Wielkopolski przygotuje JPL Project Sp. z o. za 11,68 mln zł. Czas realizacji obydwu zadań to 50 miesięcy od podpisania umowy.

Zadaniem projektantów jest opracowanie Studium korytarzowego, Studium techniczno–ekonomiczno–środowiskowego, materiałów do decyzji środowiskowej i Koncepcji programowej.

S11 w województwie wielkopolskim

Niebawem zostaną podpisane umowy na opracowanie dokumentacji dla pozostałych odcinków S11 w województwie wielkopolskim:

  • S11 odc. Szczecinek – Piła – 73 km,
  • S11 odc. Oborniki – Poznań (wraz z obwodnicą Obornik) – 23 km,
  • S11 odc. Ostrów Wielkopolski – Kępno – 31 km.

– Wielkopolska czeka na tę drogę już bardzo długo. Poprzednie rządy nie byly zainteresowane przygotowaniem inwestycji. W parlamencie działa Zespół ds. Budowy Drogi S11, którego mam zaszczyt być członkiem. W imieniu swoim oraz przewodniczącego Zespołu dziękuję panu ministrowi Andrzejowi Adamczykowi oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za przychylenie się do naszych postulatów – powiedział podczas podpisania umów poseł na Sejm RP Bartłomiej Wróblewski.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury.